مرکز خرید آنلاین ویتامین K

یکی از مراکز خرید آنلاین ویتامین K در کشور مجموعه چاشنا می شود‌. در این مجموعه پس از آن ثبت سفارش و آنالیز کیفیت محصول در حضور مشتری فروش محصولات انجام می گردد.

ویتامین K

آشنایی با ویتامین K و انواع آن

ویتامین K یک ویتامین محلول در چربی است. وظیفه اصلی ویتامین K کنترل جریان خون است. ویتامین K نقش مهمی در انعقاد خون دارد، به کاهش خطر بیماری های قلبی کمک می کند و از سلامت استخوان ها پشتیبانی می کند. کمبود ویتامین K نادر است زیرا توسط باکتری های مفید در روده سنتز می شود و در غذاها به وفور یافت می شود. ویتامین K به دو گروه اصلی K1 و K2 تقسیم می شود. ویتامین K1 در غذاهای با منشا گیاهی یافت می شود، در حالی که ویتامین K2 در غذاهای با منشاء حیوانی بیشتر یافت می شود. دو شکل مختلف ویتامین K وجود دارد ، ویتامین K1 و ویتامین K2.
ویتامین K1 بیشتر در سبزیجات برگ سبز مانند کلم پیچ ، کلم پیچ و اسفناج یافت می شود.

<مناکینون (همچنین به عنوان ویتامین K2 شناخته می شود): در برخی غذاهای حیوانی مانند گوشت، تخم مرغ و پنیر و غذاهای تخمیر شده یافت می شود. ویتامین K2 همچنین می تواند توسط باکتری های موجود در روده انسان ایجاد شود.

کمبود ویتامین K چگونه درمان می شود؟

هنگام شروع درمان کمبود ویتامین K، ابتدا باید علل کمبود ویتامین مورد ارزیابی قرار گیرد. درمان معمولاً با تجویز مکمل های ویتامین حاوی ویتامین K انجام می شود. این مکمل ها را می توان به صورت قرص خوراکی یا تزریقی تجویز کرد. توسعه کمبود ویتامین در اثر استفاده از داروهای رقیق کننده خون را می توان طبیعی تلقی کرد. در چنین مواردی، ارزیابی توسط پزشک که درمان دارویی را انجام می دهد بسیار مهم است و از رفتارهایی مانند تغییر داروها یا قطع دارو بدون مشورت پزشک اجتناب شود.

در صورت کمبود ویتامین K ناشی از بیماریهای التهابی روده، اختلالات جذب یا بیماریهای مختلف، باید یک برنامه درمانی جداگانه برای بیماری زمینه ای ایجاد شود تا از این وضعیت جلوگیری شود. مازاد ویتامین K، که ممکن است با استفاده ناخودآگاه از مکمل های ویتامین K ایجاد شود، می تواند منجر به مشکلات جدی سلامتی شود، درست مانند کمبود ویتامین. به همین دلیل، استفاده از مکمل های ویتامین K را نباید بدون مشورت پزشک آغاز کرد.

آیا مصرف بیش از حد ویتامین کا مضر است؟

ویتامین K به طور گسترده در بدن یافت می شود، از جمله کبد، قلب، مغز، استخوان ها و لوزالمعده. برخلاف سایر ویتامین های محلول در چربی، ویتامین K به ندرت در بدن تجمع می یابد و حتی در مقادیر زیاد نیز به میزان سمی تجمع می یابد. این به این دلیل است که به سرعت تجزیه می شود و از طریق ادرار یا مدفوع دفع می شود.

ویتامین K

مرکز خرید آنلاین ویتامین K

جهت خرید انواع ویتامین K و سایر ویتامین های گروه B از مرکز خرید آنلاین ویتامین K نسبت به تکمیل فرم اقدام نمایید و منتظر تماس باشید.
در این مرکز انواع ویتامین های پودری و مایع نظیر d3, A, B, E و غیره عرضه می گردد.

2

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما